Sleepy Hollow
Ülke: ABD
Yapım Yılı: 2013
IMDb: 7.8
Kategori: Yabancı
Ichabod Crane adında ki başrol oyuncumuz Bağımsızlık Savaşlarında İngiltere şehri  için savaşan fakat tek işi savaşmak olmayan ve bunun yanında da George Washington’nin yanında da çalışan bir askerdir. savaşlara katılan ve sürekli savaşmak durumunda kalan Ichabod Crane yine bir savaş sırasında karşı taraftan aldığı ağır bir darbe yüzünden kendinden geçer ve daha fazla dayanamayarak hemen oracıkta bayılır. 

kendine geldiğinde ise tek başına Sleepy Hollow olan küçük kasabada ki bir mağaradadır. ne yapacağını bilemeyen Crane kasabanın merkezine bir şekilde ulaşıp polis merkezinde görevli olan Abbie Mills ile karşılaşır. fakat bu karşılaşma sonucunda Ichabod’un başına hiçte tahmin edemeyeceği bir şey gelmiştir.  Bayıldığı zaman ile uyandığı zaman arasında tam 250 yıl vardır. Yani Crane uyandığında aradan tam 250 yıl geçmiştir. Neler olup bittiğini anlamaya çalışan başrol karakterimiz Ichabod Crane daha ne olup bittiğine anlam veremeden kendini çok farklı olayların içinde bulur. 

Ichabod ve Abbie neler olup bittiğini hiç anlamadan, kendilerini gizli bir geçmişi olan Sleepy Hallow kasabasında dünyanın sonunu getirmeye çalışan kötü varlıklarla ve hiç beklenmeyen olaylarla savaşırken bulurlar. Ancak hesaba katmadıkları çok şey vardır. Henüz nasıl olupta 250 yıl hayatta baygın bir şekilde kaldığını bilemezken kendisi hakkında daha birçok şey bilmediği sırlar vardır. Hem bu sırları çözmeye çalışıp hemde kasabayı kurtarmak için varlıklarla savaşan Ichabod ve Abbie’nin işi bir hayli zor olacaktır.   

1. Sezon
2. Sezon
3. Sezon
4. Sezon