2 Broke Girls
Ülke: ABD
Yapım Yılı: 2011
IMDb: 7.0
Tür: Komedi
Kategori: Yabancı
Dizi adından da belli ettiği üzere  dizi 2 meteliksiz kızın (Max ve Caroline) başına gelen  komik olayları konu ediniyor. Max adında ki kız biraz sert, küfürbaz , gerçekleri ve düşündüklerini  açıkça söyleyen, eğlenceli olmasına karşın kendine güveni eksik biridir. Max gündüzleri iki bebeğe bakıcılık yaparken, akşamları ise bir restoranda garsonluk yaparak hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Kendini zar zor geçindirebilen Max’in hayattan çokta bir beklentisi yoktur.

 

Diğer başrol karekterimiz olan Caroline’in ise Max’e pek benzememektedir. Kendine güveni tam olan , hırslı, yoksul insanların nasıl bir hayata sahip olduğuyla ilgili hiçbir fikri ve deneyimi yoktur. Çok fazla parası olan ve zengin hayatı varken babası dolandırıcılıktan tutuklanarak hapse atılınca bu olay  ailesinin servetine el koyulmasına sebep olmuş ve kendisini bir anda beş parasız halde bulu vermiştir. Hayatını devam ettirmek için garsonluk yapmaya karar veren Caroline’in, Max’in çalıştığı restoranda işe girmesiyle beraber olaylar  başlıyor. 

Dizinin iki ana karakterinden biri olan Max Black’i Kat Denings canlandırıyor. Diğer ana karakter olan Caroline Channing’i canlandıran ise  Beth Behrs. Yardımcı rollere baktığımızda ise , dizide sürekli kızlara asılan restorandaki aşçı Oleg’i Jonathan Kite, kasiyer Earl’ü Garrett Morris, kızların çalıştığı restoranın yeni sahibi Han Lee’yi de Matthew Moy canlandırıyor. Ayrıca, Max’in bakıcılık yaptığı Brad ve Angelina’nın annesi Peach’e ise Brooke Lyons oynamıştır. 

1. Sezon
2. Sezon
3. Sezon
4. Sezon
5. Sezon
6. Sezon